Posts: 923
Threads: 317
Joined: Sep 2014
From Help, VM Jur, VM Fisstech, BiA Ledjent, VM Orion Главный приз
для победителя |
|
Main prize
for winner |
Приз за 2-е и
3-е места |
10 $ |
Prizes for finalist and 3rd place winner |
Особый приз за лучший бой |
Маска Вуррзага
Wurrzag`s Mask
(from creative laboratory of VM Fisstech)
photo will be added later |
Special prize for best battle |
Особый приз за лучший бой Бретонией |
10 $
(from clan BIA)
|
Special prize for best battle by Bretonnia |
Особый приз за победу над Волками [1] |
10 $
(from Deve)
|
Special prize for victory over clan WOLF [2] |
Если кто-то желает внести свой вклад в этот турнир, то это можно сделать по следующим реквизитам:
Сбербанк VISA 4276020010430426
Альфа-Банк VISA 4154816938936155
QIWI 4890494357377092 |
___________________________________
[1] Вручается игроку, одержавшему наибольшее число побед над участниками клана WOLF. Если таковых не найдется, награда передается клану.
[2]Awarded to player who wins the most battles against Wolf clan members. If no matches are won then prize goes to Wolf clan. |
The following 11 users say Thank You to Dark_Admiral for this post:11 users say Thank You to Dark_Admiral for this post
• Aragorn, Asseror, C3NTURION II, Diplomatt, DregUnShalah, Fisstech, FoolishMan, gamilkara, MorS, stgreylv, Stradomski
Posts: 923
Threads: 317
Joined: Sep 2014
Объединяющая сила TW налицо) Все те, кто внес свой вклад в поддержку и продвижение данного турнира перед Вами:
![[Image: 3d58e2ad4e70.jpg]](http://s61.radikal.ru/i174/1705/c8/3d58e2ad4e70.jpg)
Posts: 1,803
Threads: 77
Joined: Oct 2015
Приз
для чемпиона Изабеллы
(25$ from Stgreylv) |
|
Prize
for Isabella's
winner
(25$ from Stgreylv) |
| Возглавьте армию мертвых. Сразитесь с ее злейшими врагами и, победив их, примите дар в награду. Проиграть нельзя, ведь Изабелла лично будет присутствовать на поле боя.[1] |
1)Ondjage
2)TlaxtlanSoothsayer
3)Diplomatt
4)Daman
5)dR_pain |
Lead an army of the dead.
Fight her evil enemies and defeat them. And accept the gift as a reward.
You can not lose, because Isabella will personally fight with you on the battlefield.[2] |
___________________________________
[1]
- Условие: первым одержать победу над одним из игроков из списка, используя Изабеллу в качестве лорда.
- Если никто из участников турнира не одержит такую победу, то приз забирает один из перечисленных игроков, а именно тот, кто занял более высокое место в турнирной таблице и применял Изабеллу в боях.
- Если никто не решиться доверить командование Изабелле, то приз забирает игрок, занявший первое место в турнире.
[2]
- Condition of claiming the prize is: be the first one to take victory over one of these players using Isabella as the lord.
- If none of the participants will do it, then prize will go to one of the mentioned players, the one who took higher place in tournament and used Isabella in the tournament at least 2 times.
- And if none of them would use Isabella, then prize will be claimed by player who won the tournament. |
Posts: 923
Threads: 317
Joined: Sep 2014
Posts: 1,803
Threads: 77
Joined: Oct 2015
Posts: 923
Threads: 317
Joined: Sep 2014
Покажи свою силу
(25$ from Stgreylv) |
|
Show your power
(25$ from Stgreylv) |
| Холек пробудился, а вместе с ним и его сородичи. Они жаждут битв и крови врагов.[1] |
1)Ondjage
2)TlaxtlanSoothsayer
3)Diplomatt
4)Daman
5)dR_pain |
Holek awakened, and his relatives with him. They crave the battles and blood of enemies.[2] |
___________________________________
[1]
- Условие: первым одержать победу над одним из игроков из списка, используя Холека в качестве лорда при поддержке 2-х Дракоогров-Шагготов или 1-го Дракоогра-Шаггота и отряда Дракоогров .
- Если никто из участников турнира не одержит такую победу, то приз забирает один из перечисленных игроков, а именно тот, кто занял более высокое место в турнирной таблице и брал Холека и указанные отряды в бой, минимум дважды.
- Если никто не совладает с подобной мощью и не сможет грамотно ей распорядиться, то приз забирает игрок, занявший первое место в турнире.
[2]
- Condition of claiming the prize is: be the first one to take victory over one of these players using Kholek as a Lord and 2 Dragon Ogre Shaggoths or 1 Dragon Ogre Shaggoth and 1 Dragon Ogre..
- If none of the participants will do it, then prize will go to one of the mentioned players, the one who took higher place in tournament and used Kholek and those Dragon ogres in the tournament at least 2 times.
- If none of players can cope with such power and competently use it, then prize will be claimed by player who won the tournament. |
Posts: 923
Threads: 317
Joined: Sep 2014
|
![[Image: 4nkpbxsos8eazwc84nanbwr14gb7dygtodemxwfo4n37bcy.png]](http://x-lines.ru/letters/i/cyrillicfancy/1076/3c904b/40/1/4nkpbxsos8eazwc84nanbwr14gb7dygtodemxwfo4n37bcy.png) |
|
|
[RIGHT] [/RIGHT] |
|
Ваааааааааагх!!!
Все блестяшки будут моими!
(25$ from Stgreylv) |
|
Waaaaaaaaaagh!!!
All shining stones will be mine!
(25$ from Stgreylv) |
| Вуррзаг собрал всю братву, чтобы крушить гномьи караки в поисках блестяшек и ... пива.[1] |
1)Ondjage
2)TlaxtlanSoothsayer
3)Diplomatt
4)Daman
5)dR_pain |
Wurrhzag gathered the biggest boys to get to the dwarf caches and barrels of beer.[2] |
___________________________________
[1]
- Условие: первым одержать победу над одним из игроков из списка, используя Вуррзага в качестве лорда, а из пехоты ближнего боя только диких орков, чёткие пацанов диких орков и любых гоблинов.
- Если никто из участников турнира не одержит такую победу, то приз забирает один из перечисленных игроков, а именно тот, кто занял более высокое место в турнирной таблице и руководил подобной компанией, минимум дважды.
- Если никто не совладает с подобной мощью и не сможет грамотно ей распорядиться, то приз забирает игрок, занявший первое место в турнире.
[2]
- Condition of claiming the prize is: be the first one to take victory over one of these players using you must got Wurrhzag as a Lord and only Savage Orks, Savage Orc Big `Uns and any Goblins as melee infantry..
- If none of the participants will do it, then prize will go to one of the mentioned players, the one who took higher place in tournament and used this "army" in the tournament at least 2 times.
- If none of players can cope with such power and competently use it, then prize will be claimed by player who won the tournament. |
Posts: 1,803
Threads: 77
Joined: Oct 2015
The following 1 user says Thank You to Help for this post:1 user says Thank You to Help for this post
• stgreylv
Posts: 923
Threads: 317
Joined: Sep 2014
Во имя Леди!
(15$ from Mister-00z) |
|
For the Lady!
(15$ from Mister-00z) |
| Поиски герцога Борделло близятся к концу. Вскоре обет будет исполнен.[1] |
1)Ondjage
2)TlaxtlanSoothsayer
3)Daman
4)dR_pain |
The searching for the Duke of Bordello is nearing to end. Soon the vow will be fulfilled.[2] |
___________________________________
[1]
- Условие: первым одержать победу над одним из игроков из списка, используя Альберика из Борделло в качестве генерала и не менее 1 отряда Рыцарей на королевских гиппогрифах.
- Если никто из участников турнира не одержит такую победу, то приз забирает один из перечисленных игроков, а именно тот, кто занял более высокое место в турнирной таблице и брал Альберика и указанный отряд в бой, минимум дважды.
- Если никто не совладает с подобной мощью и не сможет грамотно ей распорядиться, то приз забирает игрок, занявший первое место в турнире.
[2]
- Condition of claiming the prize is: be the first one to take victory over one of these players using Alberic de Bordeleaux as a lord and at least 1 unit of Royal Hippogryph Knights
- If none of the participants will do it, then prize will go to one of the mentioned players, the one who took higher place in tournament and used Alberic and Hippogryph Knights in the tournament at least 2 times.
- If none of players can cope with such power and competently use it, then prize will be claimed by player who won the tournament. |
Posts: 1,803
Threads: 77
Joined: Oct 2015
Добыча Вуррзага отнята игроком Dreg Un Shalah.
Wurrzagh`s Booty won by Dreg Un Shalah.
Video-report by Help
|